Vězení v Botanické zahradě

Vězení v Botanické zahradě

Našlapujete v jakékoliv botanické zahradě opatrně krůček za krůčkem, aby jste snad nešlápli na zahradníkem léta pěstovanou květinu, která se možná vyskytuje na jediném místě na zemi? A jste šílení z pomyšlení co by se mohlo stát, kdyby do exponátů vběhli Vaše děti nebo pes?

Tak nejen toto za Vás vyřešila Pražská botanická zahrada v Praze-Tróji. Její vedení postavilo sice na vlastních pozemcích, ale zároveň v trojsko-bohnickém lesoparku nad botanickou zahradou naprosto ojedinělé „vězení“. Za ploty, které v minulém roce vyrostly v rekreačním prostoru hojně vyhledávaném obyvateli Bohnic a Tróje by se nemuselo stydět žádné vězení. Vysoké ploty v betonových základech zakončené špičatými bodci, na jejichž vrcholech chybí jen ostnatý drát a kde zavedení elektrického proudu je maličkost.

Vězení v Botanické zahradě
Vězení v Botanické zahradě

A toto příšernost a paskvil je vydáván za plán rozvoje botanické zahrady!!!

Abychom to pochopili všichni a nebyli snad na pochybách o úmyslech vedení této instituce, zlikvidovali a to prosím úplně v této rekreační lokalitě DĚTSKÉ HŘIŠTĚ, které zde bylo kolem 30-ti let a bylo raritou, jelikož bylo celé ze dřeva. Vyrostlo na něm několik generací dětí.

Tyto děti teď budou mezi ploty vprostřed lesoparku vyrůstat a úplně všichni budeme platit za vstup do tohoto „lágru“.

Vězení v Botanické zahradě
Vězení v Botanické zahradě

Jako by nestačilo, že zřizovatel botanické zahrady-město Praha platí z našich daní provoz této. A nyní devastační politiku Botanické zahrady podporuje i radnice Prahy 8. Těším se až někdo z radních bude plameně řečnit na téma, co vše udělal pro obyvatele „osmičky“ v oblasti životního prostředí.

Co jim na to odpovíme TEĎ?! Neuděláme nic?! Zkuste se na trojský vrch podívat a uvidět obludnost a zvěrstva „rozvoje“ Botanické zahrady.

Taky můžete zkusit petiční akci na internetových stránkách: http://obeckobylisy.bloguje.cz.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892