Nevědomost je sladká

Zamyšlení na komunální téma.

Vše je pomíjivé, návštěva Papeže, léto, dětské hřiště na kterém jsme vyrůstali, čísla mobilů na milence a milenky, naše tělesné schránky, včerejší noviny (bývají někdy zajímavé !!). Ale máme své jistoty, vyjde a zase zapadne Slunce a to každý den, narodili jsme se a jednou umřeme, příští rok se léto vrátí (snad se vydaří jako to letošní ??!!), budou volby…..ne, to není zase tak jisté, promiňte, ale ženy budou milovat své muže a děti, ti zase fotbal…nééé, chci říci své ženy a děti, nebo na ně snad budou alespoň platit alimenty….já vím, příliš optimismu a romantiky by člověku mohlo při kontaktu s realitou podlomit nohy a sebevědomí.

Proč musím dvacet let po textilní revoluci vědět, že to byl od těch „boys“, co domlouvali s komunisty „mír“ nebetyčný podvod. Prvním polistopadovým předsedou vlády byl hájený komunista a pamatujete, jak zavřeli jedinýho, Štěpána ?! Můj táta s ním tehdy jezdil z Pankráce tramvají na Ministerstvo spravedlnosti, kde dělal kotelníka. Myslím mého tátu, on zrovna tehdy taky „seděl“. Ještě jsem jim ten podvod neodpustil…..20 let promarněné snahy žít v demokracii, jako je ta západoněmecká, nebo rakouská. Místo toho musím vědět, že v korupci a podvodech jsme na tom jako v Nigérii.

Taky jsem netoužil po informaci, která na mne zírala z teletextu a týkala se „obuvnické války“ EU s Čínou (Bože chraň Evropu). Ale dobře mi tak, nemám na to koukat !!!! A když jsem koukal, tak jsem se i dověděl, že zřejmě za 2 roky skončí clo na čínské boty, které k nám Čína již nyní vozí dotované. A pro jistotu dětské boty zbaví cel úplně……bude to tak lepší, evropští výrobci bot zkrachují a čínský „aušus“ zničí nohy už dětem, tak jim to v dospělosti ani nepřijde divné, že ty drahé ortopedické vložky do bot, bez nichž už nemohou chodit jsou z Číny….čím se „zkazíš“, tím se „napravíš“ říká osvědčené české přísloví. Šílím, když si v drogerii kupuju kartáček na zuby od firmy „Spojené kartáčovny Zadní Třebáň“, vyrobeno v Číně….ať to tam nepíšou, nechci to vědět, klávesnice od „hp“, na které toto píšu je taky vyrobená za misku rýže hádejte kde…..

Všechna média mají neodbytný dojem, že chceme být stále o něčem negativním informováni, a to nemluvím o bulváru. A tak to do nás perou pod tlakem. Tak jsem se začal bránit, ráno si nekupuju noviny, neposlouchám rádio, nedívám se na telku, když jsou zprávy, naštěstí nepotřebuju k práci internet (ono vůbec málo lidí jej potřebuje, ale zase v práci rychleji uteče čas, že….) a žiju v sladké nevědomosti….jen jsem ještě nevymyslel, jak se při cestování po Praze 8 vyhnout lavičkám, které pro nás koupila radnice P – 8 a osobně se o to zasloužil pan starosta Nosek…..že by budoucí kandidát do Senátu….., ale ne, nechci to vědět. Pěkně si na lavičku sednu, počkám na tramvaj a budu rád, že si mám na co sednout, ostatně má milující žena mi stále říká, abych nebyl stále takový nespokojený rejpal. Děkuji pane starosto.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892