Boj o další podobu Botanické zahrady přituhuje

Nedávno se k nám dostal email upozorňující na současnou situaci kolem Botanické zahrady. Tento email se dostal i k našemu členu, který se dlouhodobě a intenzivně věnuje problematice Botanické zahrady. Dovolujeme si zde otisknout jak informační email, tak i odpověď.

Odpověď je názorem jednoho z našich členů. Byť je tón odpovědi na hranici, tak s obsahem odpovědi je možné souhlasit.

PŮVODNÍ EMAIL:

Dobrý den, Botanická zahrada Praha zažívá v současnosti velkou existenční krizi. Hrozí ji sloučení se ZOO, které MHMP nenápadně připravuje. Dalším velký problém je redukce sbírek. Nejistota a předpokládaná reorganizace po provedeném personálním auditu se totiž týká především odborných pracovníků – kurátorů sbírek a zahradníků. Stav zaměstnanců a struktura podniku navržená auditem nezajistí ani základní údržbu expozic, natož budoucí rozvoj zahrady.

Jako jedinou možnost uchování hodnot, které zahrada spravuje, vidíme v zahájení diskuze o postavení botanických zahrad ve společnosti a současně i v žádosti o ohodnocení expozic a činnosti naší zahrady. Doufáme, že naše anketa, kterou najdete na stránkách http://botanickazahrada.blog.cz/, bude sloužit jednak k sebereflexi v rámci zahrady vlastní tak i jako podklad pro zastupitele, kteří o naší budoucnosti rozhodují.

Proto bychom Vás rádi požádali o vyplnění jednotlivých anketních otázek. Pokud neznáte naši botanickou zahradu, vyplňte prosím alespoň anketu o funkci botanických zahrad. Současně bychom vás chtěli požádat, o zaslání tohoto dopis Vašim známým; čím více lidí se zúčastní našeho malého „referenda“, tím větší bude mít váhu.

Za botanickou zahradu děkuje Pulin

ODPOVĚĎ NA EMAIL OD JANA VAŠKA

Dobrý den, reaguji na dopis pana (?) Pulina, v němž apeluje na občany ve smyslu zachování samostatnosti BZP a zabránění jejímu sloučení se ZOO Praha.

Je mi naprosto jasné, že MHMP se již rozhodl vytvořit ze ZOO a BZP „disneyland“ pražského střihu. To není nic nového.

Co mě však velmi udivuje, je skutečnost, že až dosud nikomu z pracovníku BZP nevadilo, co nejen její vedení dělá!! Vám vůbec nevadilo, že tzv. „disneyland“ již sami vytváříte a nyní „brečíte“ a dožadujete se podpory veřejnosti.

A co mám na mysli, když píši o spoluvytváření „disneylandu“ ?! Tak to je prosté, v horní části BZP, předpokládám, že na svých pozemcích jste v rámci svého plánovaného rozvoje postavili v lesoparku sloužícím široké veřejnosti ploty, za něž by se nemusela stydět ani věznice !!!! Takovou „prasárnu“ aby člověk pohledal !!! Byl se Pulin na tu krásu nesmírnou podívat ??!! Vřele doporučuji a nejen jemu. Lesopark sloužící k rekreaci a odpočinku nejen místním lidem je nyní ze značné části nepřístupný a pokud je přístupný, tak se lidé prochází mezi ploty jak v „lágru“. Kdy do plotu pustíte Puline elektrický proud ?! Ten tam ještě chybí.

A k tomuto hnusu měla BZP ještě tu drzost, že zcela zlikvidovala funkční dětské hřiště, které bylo mimo svou funkčnost zajímavé i tím, že bylo celé ze dřeva, staré cca 30 let a bylo hezké !!!! Teď BZP čeká, až toto místo zaroste trávou. Co se dá vlastně odpovědět na tuto devastaci ??!!

Vy TEĎ od lidí čekáte, že se Vás zastanou ?? A proboha proč ?!!!!! Vám byli zcela lhostejné likvidační zásahy do lesoparku a my se teď máme za Vás „bít“ ??!! Řekněte mi jediný důvod.......

Nikomu nepřeji ztrátu zaměstnání, ale jestli chcete podporu, odsrtaňte ploty, postavte stejně pěkné a účelné dětské hřiště a pak se můžeme spolu bavit. Do té doby je mi Váš pracovní osud lhostejný, stejně jako Vám likvidace rekreační zóny a dětského hřiště.

S pozdravem,

Jan Vašek

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892