Při současném systému oprav nikoliv

Článek pojednává o probíhajících opravách komunikací na osmičce.

Nejen spravené, ale v neposlední řadě i čisté komunikace jsou bohužel věčným tématem, na který si občané oprávněně a dlouhodobě stěžují.

Pokud do tohoto neutěšeného stavu zahrneme i úklid sněhu a posyp komunikací v zimním období, máme téma na román o mnoha dílech. Že by to tak nemuselo být, je nasnadě. Člověk nemusí být odborníkem, aby věděl, že opravy a úklid komunikací jsou v podstatě nikdy nekončící proces. Dodám, že s výjimkou oprav. Pokud jsou opravy prováděny kvalitně, tak zejména v případě chodníků musí takto spravené a udržované vydržet patnáct a více let.

Na Praze 8 je mnoho komunikací, z nichž větší část není v její správě. Občany však oprávněně nezajímá, kdo má kterou komunikaci na starosti, zda je to „osmička“, magistrát, TSK nebo další. Občané chtějí mít komunikace spravené, čisté a odklizené od sněhu. Neuklizený sníh ničí komunikace v zimě (samostatnou kapitolou jsou úrazy lidí na sněhu a ledu), automobilová doprava přetížené silnice celoročně. Praha 8 sice má tzv. „chodníkový program“, ten je však nedostačující.

Všechny politické strany se shodnou na nutnosti oprav a údržby komunikací, rozdílně se však mohou dívat na jejich financování, technické provedení, prioritu a další. Je proto velká škoda, že politická reprezentace ODS na magistrátu a MČ Praha 8 v minulém volebním období nezačala dlouhodobou spolupráci v programu oprav a údržby. Bylo to snadné, voliči zastupitelům této strany daly mandát, aby o všech věcech mohly rozhodovat samy, bez koaličních partnerů.

Dnes již mohl fungovat způsob komunikace a rozhodování, aby se občané Prahy 8 výhledově dočkali spravených a čištěných komunikací. Avšak není tomu tak. Budeme tedy ještě dlouho mít chodníky a silnice ve stavu, jež se nám mnohdy hrubě nelíbí a nezbude nám než doufat, že dojde ke zlepšení……Dočkáme se ?!

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892